TWOJE KONTO  > 

top

Adres e-mail: [email protected]

Nie wiem gdzie będę w czasie wyborów, jaki kod pocztowy mam podać?

Kod pocztowy jest niezbędny do przydzielenia obserwatora do konkretnego koordynatora. Przy rejestracji proszę wpisać najbardziej prawdopodobny w dniu wyborów kod pocztowy. Jeżeli ten się zmieni, proszę go zmienić po zalogowaniu się na swoim koncie w OKW.info.pl.

Kiedy koordynator skontaktuje się ze mną?

Koordynatorzy będą się kontaktowali przed wyborami, prawdopodobnie po wakacjach. Najpierw zapraszając na szkolenia, a następnie w celu przypisania do konkretnej komisji.

Chcę wziąć udział w szkoleniu. Co mam zrobić?

Materiały szkoleniowe są w przygotowaniu. Na razie czekamy na ostateczną wersję Kodeksu Wyborczego i bliższa ostatecznej wersję systemu informatycznego. Szkolenia odbędą się po wakacjach, będziemy o nich informowali.

Materiały szkoleniowe z poprzednich wyborów znajdują się tutaj: MATERIAŁY: WYBORY PARLAMENTARNE /

Czy jeżeli w dniu wyborów będę w Warszawie istnieje możliwość przydzielenia komisji spoza miasta?

Oczywiście tak. Brakuje nam obserwatorów w małych miejscowościach. Jeżeli ktoś z miasta może obserwować wybory poza nim, uzgodni to ze swoim koordynatorem.

Z kim mogę się skontaktować w celu ściślejszej współpracy w moim terenie?

Prosimy o kontakt ze swoim koordynatorem regionalnym. Lista kontaktów znajduje się tutaj: Kontakt do regionalnych koordynatorów

Chcę wziąć udział w szkoleniu. Co mam zrobić?

Materiały szkoleniowe są w przygotowaniu. Na razie czekamy na ostateczną wersję Kodeksu Wyborczego i bliższa ostatecznej wersję systemu informatycznego. Szkolenia odbędą się po wakacjach, będziemy o nich informowali. Materiały szkoleniowe z poprzednich wyborów znajdują się tutaj: MATERIAŁY: https://okw.info.pl/o-projekcie/wybory-lokalne/wybory-lokalne-materialy/

Z kim mogę się skontaktować w celu ściślejszej współpracy w moim terenie?

Prosimy o kontakt ze swoim koordynatorem regionalnym. Lista kontaktów znajduje się tutaj: https://okw.info.pl/regiony/

Czy jako obserwator muszę być cały czas w komisji? Zarówno w dzień jak i w nocy?

Nie. Oczywiście sytuacja idealna to taka w której komisji pilnuje kilka osób na zmianę patrząc ciągle na sposób pracy komisji wyborczej. Jeżeli brakuje ludzi, staramy się wysłać do komisji choć jednego obserwatora, najlepiej na liczenie głosów. Wtedy obserwator musi przyjść na przykład na godzinę przed rozpoczęciem liczenia głosów i przebywać w nim do jego zakończenia. Można też przeprowadzić obserwację w ciągu dnia przez kilka godzin.